Utratą prawa jazdy skończyła się dla 45-latka brawura za kierownicą. Kierowca forda jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 115 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy lekkomyślnemu kierowcy w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 

W piątek 10 maja funkcjonariusze z kaliskiej drogówki prowadzili na terenie gminy Koźminek kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Jednym z zatrzymanych tego dnia do kontroli drogowej był kierowca forda. Mieszkaniec powiatu sieradzkiego przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-latkowi. Dodatkowo w związku z popełnionymi wykroczeniem lekkomyślny kierowca został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci informują właściwego starostę, o każdym ujawnionym przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.