Za nami wernisaż kolejnej wystawy twórczości sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Calisia". Tym razem młodzi duchem artyści przedstawili zimowe pejzaże.

- Dziękuję, że prezentują Państwo swoje prace w sercu miasta. Przestrzeń w ratuszu jest zawsze otwarta na działania kulturalne - mówił prezydent Krystian Kinastowski. - Państwa obrazy z pewnością przypomną kaliszanom, jak wygląda zima. Stanowią też znakomity przykład, jak rozwijać swoje pasje artystyczne po zakończeniu działalności zawodowej.

W wernisażu uczestniczyła również m.in. Irena Sawicka, skarbnik Miasta.

Kaliski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa od 2006 roku. Prowadzi działalność edukacyjną w ramach systemu kształcenia ustawicznego skierowaną do osób starszych, które wciąż chcą być aktywne i rozwijać swoje zainteresowania malarskie, humanistyczne, fotograficzne, krajoznawcze i inne.

Już w czwartek odbędą się prelekcje: „Kolekcja Izabeli z książąt Czartoryskich hrabiny Działyńskiej” i „Powojenne losy dzieł zagrabionych z kolekcji gołuchowskiej” oraz projekcja filmu „Muzeum Utracone”. Zachęcamy do udziału.