Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska zaprasza do udziału w projekcie „W zdrowym ciele zdrowy duch – program metaboliczny dla mieszkańców AKO”. Jest on skierowany do kobiet i mężczyzn z nadwagą lub otyłością.

Program opiera się na realizacji założeń tzw. metabolicznej piątki:
- Zadbaj o odpowiednie nawodnienie - pij minimum 2 litry wody dziennie
- Zadbaj o zdrową dietę - jedz dobrej jakości produkty białkowe oraz pamiętaj o 5 porcjach warzyw i 1 porcji owoców dziennie
- Zadbaj o regularność posiłków - jedz co 3-4 godziny
- Zadbaj o dodatkową aktywność fizyczną - ćwicz minimum 3 razy w tygodniu
- Zadbaj o sen i regenerację - 8 godzin snu daje najbardziej optymalne rezultaty

Projekt skierowany jest do osób, które mają problem z nadwagą i nie zwracają szczególnej uwagi na to, co jedzą, ale chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe. Udział w programie jest bezpłatny. Uczestnicy muszą wypełnić formularz dostępny online na stronie internetowej projektu, a następnie zgłosić się do punktu badań przesiewowych. Terapia odchudzająca trwać będzie 6 miesięcy, w trakcie której uczestnik uzyska wsparcie dietetyka, specjalisty aktywności fizycznej oraz psychologa. Rekrutacja do projektu już się rozpoczęła i potrwa do połowy 2022 roku.  

Więcej informacji o programie w biurze projektu przy ul. Chopina 20-22 w Kalisz lub pod numerem telefonu +48 62 5985237 i na stronie internetowej www.sako-metabolizm.pl .

Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska realizuje projekt pn. W zdrowym ciele zdrowy duch - program metaboliczny dla mieszkańców AKO w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach WRPO 2014+ to 1 746 227,60 zł.