Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Przed nami XVIII Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Z tej okazji od 8 do 15 maja 2021 roku na czytelników czeka mnóstwo niespodzianek.

 

Od 10 do 14 maja MBP ogłasza Black Week w Tygodniu Bibliotek, czyli możliwość zdobycia karty dla nowych czytelników za zero złotych. Warto skorzystać z okazji, ponieważ ta jedna karta uprawnia do bezpłatnego wypożyczania książek w aż 11 placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niezwykle miłą niespodziankę z okazji Dnia Bibliotekarza przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Złotej. W Tygodniu Bibliotek na pierwszych gości, którzy skorzystają z możliwości zapisania się do biblioteki, będą czekały ręcznie wykonane zakładki. Z pewnością umilą niejedną lekturę.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. „Będziemy pokazywać twarze wszystkich pracowników naszej książnicy i prezentować wyjątkowość poszczególnych filii w fotograficznych kadrach studentek szkoły TEB, emitować specjalne wydania literackich wideoblogów i podcastów naszych koleżanek i kolegów, takich jak „Poranki hrabianki”, „Krótka piłka”, „Podpisz się jak…”, „Obrzędy staropolskie” czy „Atramentowy” ˗ podkreśla Robert Kuciński, dyrektor MBP im. A. Asnyka w Kaliszu.

Na zwieńczenie akcji biblioteka zaplanowała pilot serialu „Mieszczańskie historie”. Dzięki niemu będzie można poznać najważniejsze osobistości i osobowości kaliskiego rodu Mieszczańskich.

Wśród innych atrakcji Tygodnia Bibliotek niezwykle ciekawie zapowiada się jubileusz 50-lecia Filii nr 2, mieszczącej się przy ulicy Serbinowskiej 25. Z tej okazji, we wtorek, 11 maja, o godzinie 10 nastąpi otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej. Ponadto, w środę, 12 maja o godz. 12, w Bibliotece Głównej, odbędzie się wręczenie nagród dla uczestników konkursów recenzenckich z udziałem Marcina Wysockiego, autora książek „Portal randkowy” i „Baku, Moskwa, Warszawa”, a w piątek, 14 maja o godzinie 14, MBP zaprasza na kolejną odsłonę z plenerowego cyklu „Nasze rewiry”. Tym razem, oglądając wystawę na ogrodzeniu I LO im. Adama Asnyka, będzie można zobaczyć, jak w ostatnich dekadach zmieniało się Śródmieście.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Wspólnie z biblioteką zapraszamy po mnóstwo ciekawych wydawnictw i książek. Szczegóły na stronie internetowej i profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej.