Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Przed nami spotkanie z młodymi kaliskimi muzykami w cyklu „Muzyczne barwy przy fontannie”. Występ będzie miał wyjątkowy charakter, wieńczący projekt.

W najbliższy piątek, 25 czerwca br., o godzinie 18, przy Fontannie „Noce i Dnie” wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, dyplomanci i laureaci konkursów muzycznych. Indywidualne popisy młodych talentów tym razem okraszą występy większych zespołów: kameralnego skrzypcowego oraz chóru młodzieżowego szkoły II stopnia. Na zakończenie zaprezentuje się szkolna orkiestra dęta, powołana i przygotowana przez Wojciecha Musiała specjalnie na ten koncert, która zagra hity muzyki filmowej.

W sobotę, 26 czerwca, również o godz. 18, zobaczymy ponownie wokalistów z Prywatnej Szkoły Muzycznej Talent Studio w Kaliszu, uczestników takich programów jak „Szansa na sukces” czy „The Voice Kids”, którzy po wspaniałych prezentacjach piosenek z kultowego musicalu Metro (w miniony weekend) zaśpiewają najpiękniejsze utwory polskie.

Fot. ze zbiorów PSM w Kaliszu