Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali sprawców kradzieży trzech rowerów. Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat oraz 33 letnia kobieta usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. W związku z tym, że dwoje ze sprawców działało w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi im wyższy wymiar kary.

6 października br. policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży trzech rowerów ze stojaka znajdującego się przy jednej z kaliskich szkół. Rowery były własnością uczniów tej szkoły. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli rodzice dzieci. Straty zostały oszacowane na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Dzięki zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu policjanci szybko wytypowali sprawców kradzieży. Okazało się, że to dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat oraz 33-letnia kobieta. Cala trójka została zatrzymana w niespełna 48 godzin. Wszyscy usłyszeli już zatruty w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dwoje z podejrzanych 28-letni mężczyzna oraz 33-letnia kobieta dopuścił się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi im kaja7,5 roku więzienia.

 

 

Do właścicieli jednośladów apelujemy o rozsądek i przypominamy, że złodziej najczęściej wykorzystuje nadarzającą się okazję tzn.:

  • pozostawienie roweru na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia

  • pozostawienie roweru na klace schodowej

  • pozostawienie roweru na chwilę przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym

  • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.

 

Zabezpieczając swoje rowerypamiętajcie, że zakładając mocne i profesjonalne blokady w znacznym stopniu możecie ograniczyć ryzyko kradzieży. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jednoślad stracimy.