W poniedziałek, 19 września Starostwo Powiatowe w Kaliszu przekazało Miastu Kalisz sprzęt geodezyjny, który będzie wykorzystywany w celach edukacyjnych przez Technikum Budowlano-Elektryczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu.

- Powiat kaliski nie kształci geodetów, dlatego chcemy przekazać sprzęt szkole z terenu Miasta Kalisza, do której uczęszczają także uczniowie z powiatu kaliskiego - powiedział Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski.

Głos zabrał również wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Dziękuję starostwu za tę inicjatywę. Do kaliskiej szkoły trafi sprzęt niezbędny w kształceniu przyszłych geodetów, zawodu potrzebnego na lokalnym rynku pracy - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Przekazany sprzęt „Trimble R8” to precyzyjne urządzenie pomiarowe, wykorzystywane do pracy w terenie.  Umożliwia śledzenie sygnałów z wielu różnych systemów satelitarnych, w tym GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou (COMPASS) oraz QZSS.  Uczniowie Technikum Budowlano-Elektrycznego pięciu klas będą mogli korzystać ze sprzętu i realizować podstawę programową. 

W spotkaniu uczestniczyli władze Technikum Budowlano-Elektrycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu.