Mężczyźni w wieku 50–69 lat, mieszkający w województwie wielkopolskim, mogą bezpłatnie poddać się badaniom aorty brzusznej.

W ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego „Zdrowa aorta” 18.03.2023 r. w Poradni Kardiologicznej kaliskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Poznańskiej 79 odbędą się bezpłatne badania USG aorty brzusznej.

Program badań skierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, finansowane są z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.
Dotychczas badanie USG aorty brzusznej wykonano u 8180 pacjentów. Dzięki programowi ponad 170 pacjentów z tętniakiem aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie) zostało objętych programem Zdrowa Aorta, a dzięki inicjatywie twórcy projektu prof. Grzegorza Oszkinisa zostali oni objęci również bezpłatną opieką po zakończeniu udziału w programie, w postaci bezpłatnych badań kontrolnych, których prowadzenie planowane jest przez 3 lata po zakończeniu projektu.
Zachęcamy do udziału w badaniach - wczesna diagnoza może uratować życie. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:
- telefonicznie: 503 075 095
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (proszę podać imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).