Richard Banusch z LKT-Team Brandenburg tryumfował w jeździe indywidualnej na czas rozgrywanej w ramach 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2019”. Dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W sobotnie przedpołudnie kolarze rywalizowali w czasówce rozgrywanej na czternastokilometrowej trasie Opatówek-Chełmce-Opatówek. Najszybciej pokonał ją Niemiec Richard Banusch z grupy LKT-Team Brandenburg. Drugi czas uzyskał Adrian Kurek z Hurom BDC Development, a trzeci Bartosz Rudek z polskiej kadry torowej.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Richard Banusch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Jest też liderem klasyfikacji punktowej i młodzieżowej U23. Najlepszym Wielkopolaninem i jednocześnie najlepszym młodzieżowcem do lat 21 rywalizacji jest aktualnie Szymon Potasznik z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Klasyfikacji najaktywniejszego zawodnika przewodzi Tobias Magdeburg z Team Schnelle Stelle – UR Krostitzer Lipsk.

Najlepszym kolarzom dzisiejszej czasówki gratulowali podczas ceremonii dekoracji zwycięzców włodarze miasta – prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydenci Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny. Po wręczeniu nagród, peleton wystartował na trasę trzeciego etapu wyścigu z Kalisza do Stawiszyna.