Na repertuar złożą się kompozycje inspirowane tradycyjną muzyka ludową, wywodzącą się z „Zielonej Wyspy”, w wykonaniu zespołów irlandzkich, szkockich, bretońskich i angielskich.
Podczas spotkania zaprezentowane będą kapele, które przyczyniły się do popularyzacji muzyki folkowej ze „Szmaragdowej Wyspy”, irlandzkie: The Dubliners, The Bothy Band, The Planxy, The Chieftains, Clannad; szkockie: The Tannahill Weavers, The Silly Wizard, The Battlefield Band; angielskie: The Steeley Span, Faiport Convention, The Pentangle.
Wśród prezentowanych utworów muzycznych znajdą się również wykonawcy z Bretanii. Alan Stivell wybitny muzyk i pieśniarz, wirtuoz gry na harfie celtyckiej. Dzięki któremu, na początku lat 70 XX w., odrodziło się zainteresowanie Bretanią i muzyka celtycką.
Wśród wykonawców nie zabraknie Rory Gallaghera, pochodzącego z miejscowości Cork, położonej na południu Irlandii. Kontakt z folkiem irlandzkim miał ogromny wpływ na jego styl grania. W roku 1966 stworzył blues-rockowe trio Taste, a w roku 1971, po rozpadzie zespołu rozpoczął solową karierę.
Na spotkaniu gościć będą także kompozycje Donovan, szkockiego wokalisty i gitarzysty, który śpiewa w stylu pop i folk. Artysta ten był jednym z najpopularniejszych muzyków, w latach 60 XX wieku.
19 marca 2022 roku w Akceleratorze Kultury nie zabraknie utworów, kompozytora, multiinstrumentalisty, piosenkarza, znanego głównie, jako członka zespołu The Beatles i założyciela grupy The Wings, muzyka o irlandzkich korzeniach Paula McCatneya, uhonorowanego Orderem Imperium Brytyjskiego.
Muzyczne spotkanie zakończą zespoły polskie, grające muzykę irlandzką. Kwartet Jorgi, na płycie Life (tzw. biskupińskiej) z 1982 roku umieścił tematy celtyckie oraz grupa 2+1 z albumem „Irlandzki tancerz” z 1979 roku, inspirowany irlandzką muzyką ludową. Teksty utworów to przekłady oryginalnych irlandzkich pieśni ludowych, w tłumaczeniu Ernesta Brylla, wybitnego poety, pisarza, autora tekstów piosenek, dziennikarza, tłumacza, krytyka filmowego, któremu w latach 90 ubiegłego wieku powierzono funkcję Ambasadora RP w Irlandii.