W związku ze strajkiem nauczycieli w oświacie, Starosta Kaliski zdecydował, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu mogą zabierać swoje dzieci do pracy, by miały zapewnioną opiekę, a pracownicy mogli zająć się swoja pracą, bez konieczności korzystania z opieki. Zajęcia organizuje Wydział Promocji i Informacji Starostwa.

Przy przedłużającym się strajku nauczycieli i zamkniętych szkołach wielu rodziców musi pomyśleć o tym, jak pogodzić pracę z ewentualnym strajkiem nauczycieli. Oczywiście każdy z nich może wziąć urlop lub opiekę.

Starosta Kaliski wychodząc naprzeciw problemom z opieką zapowiedział, że w związku z odbywającym się strajkiem nauczycieli, wszyscy pracownicy urzędu, będą mogli przyjść do pracy z dziećmi. I tak od piątaku 12 kwietna do Świąt Wielkanocnych, podczas protestu nauczycieli.

– Chcemy pomóc rodzicom przetrwać ten trudny czas, by nie musieli korzystać z opieki, gdzie tracą finansowano, a jednocześnie chcemy by pracownicy mogli zająć się spokojnie swoja pracą, kiedy ich dzieci są pod opieką- powiedział Starosta Krzysztof Nosal.

Dzieci oprócz zajęć plastycznych, mają wyświetlane bajki, grają w gry planszowe, układają puzzle, mają możliwość zwiedzania Baszty „Dorotki” i skarbca w Sanktuarium Narodowym Św. Józefa.

Tekst/ Foto: W.Przybylska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie