Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Ciśnienie na muzykę”, który odbędzie się 7 grudnia 2019 roku o godzinie 19:00.

Piotr Domagała Trio to muzyka gitarowa, pełna pasji i energii. Wirtuozeria, błyskotliwe improwizacje i oryginalne kompozycje lidera tworzą świat muzyki inspirujący wyobraźnię słuchaczy. Muzycy w dojrzały sposób eksperymentują w obrębie jazzowych doświadczeń z najróżniejszymi stylami muzyki. W tyglu kulturowym współczesności folk słowiański przeżywa renesans w najróżniejszych formach, jednak jazzowa propozycja Piotr Domagała Trio to niespotykana uczta dla uszu słuchaczy. Nawet dla tych, którzy nie odnajdują przyjemności w słuchaniu muzyki ludowej. Chociaż pobrzmiewa ona dalekim echem, to jednak bogactwo dźwięków w sposób charakterystyczny dla nowoczesnego świata otacza naszą świadomość.

Autorskie utwory Piotra Domagały oparte są na melodyce inspirowanej między innymi folklorem słowiańskim, ale osadzone w niekonwencjonalnym podejściu do instrumentów, wykorzystującym potężne spektrum brzmień oraz możliwości artykulacyjnych. Wybitni muzycy, jakimi są Piotr Domagała, Adam Kawończyk oraz Sławek Berny udowadniają, że najprostsza muzyka gromadzi w sobie pokłady intensywności i energii, która wydobyta zachwyca słuchacza.

PIOTR DOMAGAŁA

Gitarzysta jazzowy, kompozytor. Od ponad dekady tworzy oryginalne i wyjątkowe projekty muzyczne łącząc jazzową wirtuozerię gitarową z inspiracjami folklorem słowiańskim oraz muzyką współczesną. Gitarzysta swobodnie korzysta z całego bogactwa instrumentarium gitarowego, gra na gitarze elektrycznej, akustycznej, 12-strunowej. Posługuje się współczesną elektroniką gitarową oraz specjalnymi strojami i preparacjami instrumentów. W działalności muzycznej łączy wysoki poziom techniczny i warsztatowy z przystępnością swojej muzyki dla publiczności. Jego twórczość przekracza bariery stylistyczne, ale zachowuje szacunek i respekt wobec tradycji i historii muzyki. Na rynku ukazały się jego cztery autorskie płyty: In Time, Slavonic Tales, Pnącza, Chowańce.

ADAM KAWOŃCZYK

Jeden z czołowych trębaczy jazzowych. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, a podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie współpracował z wieloma muzykami i zespołami jazzowymi. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych.

SŁAWEK BERNY

Perkusista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Znany muzyk sesyjny. Uczestniczył w ponad 120 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą Kroke, Grzegorzem Turnauem. Współpracował z takimi artystami, jak: Nigel Kennedy, Sting, Jerry Goodman, Jarosław Śmietana.


Cena biletów w przedsprzedaży do 3 grudnia:
- ulgowy 15 zł
- normalny 20 zł
Po 3 grudnia:
- ulgowy 20 zł
- normalny 25 zł