Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Jubileuszowa 40 edycja „Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza” już za nami. Ponad 800 biegaczy zmierzyło się z dziesięciokilometrową trasą biegu. Po raz kolejny raz w ramach tych zwodów policjanci rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wśród kobiet triumfowała Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu. Najlepszym z mężczyzn okazał się emerytowany funkcjonariusz z KPP w Trzebnicy Wiktor Janiszewski.

Ogólnopolski bieg Uliczny Klaudiusza Ptolemeusza po raz pierwszy zorganizowano w 1981 roku. Od tego czasu niemal corocznie pojawia się w kalendarzu imprez sportowych organizowanych na terenie Kalisza. Z roku na rok przyciąga do grodu nad Prosną coraz większą liczbę biegaczy, również tych zagranicznych. Na linii startu jubileuszowego 40. Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek.

Kolejny raz, w ramach tych cieszących się ogromną popularnością zawodów sportowych odbył się bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do zmagań o trofeum i nagrody rzeczowe na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów – biegaczy z całej Polski, którzy punktualnie o 12:00 wyruszyli na 10 kilometrową trasę.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Wiktor Janiszewski emerytowany funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Funkcjonariusz ukończył bieg w bardzo dobrym czasie 38 minut i 30 sekund. Wśród kobiet triumfowała Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Policjantka ukończyła bieg w czasie 44 minut i 25 sekund.

Ostateczna klasyfikacja na podium wyglądała następująco:

 

Kobiety:

1. Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu 0:44:25

2. Joanna Woźniak-Cieślar z KMP we Wrocławiu 0:44:54

3. Irena Nowak-Maślak z KMP w Kaliszu 0:52:41

 

Mężczyźni:

1. Wiktor Janiszewski z emerytowany funkcjonariusz KPP Trzebnica 0:38:30

2. Przemysław Jasiak z KMP w Koninie 0:38:33

3. Daniel Napierała z KMP w Kaliszu 0:38:36

 

Puchary i nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył zawodnikom Pierwszy Zastępca Komendant Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski oraz Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz organizacją ruchu drogowego podczas zawodów czuwali, wspólnie z innymi służbami mundurowymi, kaliscy policjanci.