13 listopada 2023 o 14:00 na kampusie mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości przy ulicy Wrocławskiej 193-195 w Kaliszu wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w konferencji „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”. Podczas spotkania zaproszeni goście odpowiedzą na pytanie - dlaczego warto stawiać na sport od najmłodszych lat?
Swoimi doświadczeniami podzielą się m.in.:
- Iga Baumgart-Witan - utytułowana lekkoatletka, mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 metrów oraz wicemistrzyni tej samej imprezy w sztafecie kobiecej, a także medalistka innych zawodów rangi mistrzowskiej. Poruszy zagadnienia niezwykle ważne z perspektywy młodych osób, związane w szczególności z pozytywną rolą sportu i aktywności w kontekście wszechstronnego rozwoju.
- Jacek Pasiński - były polski siatkarz, a obecnie trener z licznymi sukcesami na koncie. Prowadził badania dotyczące resocjalizacji przez sport młodzieży z rodzin nieprzystosowanych społecznie. Jest także organizatorem projektu „Kształtowanie postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych w procesie kształcenia”.
- Krzysztof Zmorzyński - były bokser wywodzący się z klubu GKS Jastrzębie, obecnie ceniony trener, m.in. reprezentacji Wojsk Specjalnych w Mistrzostwach Wojska Polskiego w MMA. W 2020 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego instruktora wychowania fizycznego i sportu Wojsk Specjalnych, odpowiada również za proces rekrutacji do Wojsk Specjalnych z wychowania fizycznego, ponadto prowadzi cykliczne zajęcia z samoobrony dla mężczyzn i kobiet. Jest także współorganizatorem inicjatywy „Projekt Wojownik” w Wojsku Polskim.
- Katarzyna Dąbrowska - była rzeczniczka prasowa Polskiego Związku Rugby, dziennikarka, specjalistka ds. public relations i promocji, w tym promowania sportu i sprawności fizycznej oraz umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży z klas mundurowych, ponadto wykładowczyni akademicka i organizatorka obozów dla szkół średnich z zakresu edukacji penitencjarnej.
Konferencja „Aktywność fizyczna a patologie społeczne”, która w ubiegłych latach gościła w Toruniu i Opolu, to element kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”, sfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Adresatami tych wydarzeń są zgodnie z przyjętym założeniem głównie osoby dorosłe, także te, które wkrótce same będą zakładać rodziny i mogą mieć istotny wpływ na wychowanie najmłodszych w różnych środowiskach.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!