• Płaciła cudzą kartą płatniczą, usłyszała zarzut

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 33-letnią kaliszankę, podejrzaną o przywłaszczenie karty płatniczej i przy jej użyciu dokonywanie płatności. Zatrzymana usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Grozi jej 10 lat więzienia.

 • Poszukujemy właściciela kluczy

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej poszukują właściciela kompletu kluczy, które w ostatnim czasie zostały odnalezione na terenie Kalisza. Właściciela zguby prosimy o kontakt z dzielnicowym zajmującym się sprawą.

 • Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu realizuje program Daj sobie szansę – program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach wieloletniego Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Pierwotne i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi na lata 2016-2023.

  Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu podpisano umowę dotyczącą przebudowy drogi powiatowej nr 4617P na odcinku Koźminek - Cieszyków. W oficjalnym parafowaniu umowy z właścicielami Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz uczestniczyli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy. Dzięki tej inwestycji przebudowany zostanie prawie 10-kilometrowy drogi. Łączny koszt to 6 921 292,36 złotych.

 • KGP - Ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne "PASY"

  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci.

 • Zabezpieczone nielegalne papierosy i tytoń

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli 6 kilogramów tytoniu oraz blisko 6,5 tys. sztuk papierosów oraz bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sprawie zatrzymano 62-letniego mężczyznę, który odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. To kolejna skuteczna realizacja funkcjonariuszy operacyjnych, zajmujących się zwalczaniem przestępczości akcyzowej.

 • Tragiczny wypadek z udziałem pieszej

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszej, do którego doszło w Kaliszu przy ulicy Wał Staromiejski. W wyniku tego zdarzenia, życie straciła 87-letnia kobieta.

 • Wydział Środowiska,Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kaliszu informuje, że w dniu 5 września 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. Poz. 1592). Ustawa wprowadza nowe obowiązki dla podmiotów posiadających decyzje uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów

  W związku z inicjatywą dotyczącą wznowienia w roku 2019 wspólnych obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zapraszamy do zaangażowania się w organizację tego wydarzenia kaliskie i powiatowe instytucje, szkoły oraz organizacje pozarządowe wspierające osoby niepełnosprawne.

 • Policyjni "twardziele"

  W tym roku 44 uczestników wzięło udział w Spływie Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia. Wśród nich było trzech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy w trudnych warunkach pogodowych zdecydowali się zmierzyć z własnymi słabościami. Organizatorem imprezy są Kaliski Klub Wodny Fala oraz Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski. Przedsięwzięcie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

 • Działania "NURD" - podsumowanie

  Kaliscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z całej Wielkopolski przeprowadzili trzydniowe działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych oraz przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono ponad 200 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • Pościg za motocyklistą

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali po pościgu motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek uciekał przed stróżami prawa łamiąc przepisy ruchu drogowego. Sprawa motocyklowego pirata znajdzie swój finał w Sądzie.

 • Blisko 4000 widzów, wśród których zdecydowaną większość stanowiły Panie, przybyło do hali Kalisz Arena, by na żywo wysłuchać Koncert "Polska muzyka 100-lecia - o Kobietach i dla Kobiet". Na scenie pojawiło się 50 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu pod dyrekcją majora Pawła Joksa oraz dwoje wyjątkowych wokalistów: Dorota Wróblewska i Adam Michalak. Patronat nad uroczystością objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski. Współorganizatorami koncertu byli włodarze gmin Powiatu Kaliskiego.

  III Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu odbyła się w sobotę 9 marca. Pielgrzymka organizowana była z okazji Dnia Sołtysa przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotra Walkowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego oraz Burmistrz Stawiszyna Justynę Urbaniak.

  Sobotni Koncert, który odbył się w ramach Powiatowo-Miejskich Obchodów Dnia Kobiet miał również charakter charytatywny. W trakcie jego trwania, wolontariusze zbierali fundusze dla Piotra Żakowicza, nastoletniego chłopca z Kalisza, który w tej chwili walczy o życie, zmagając się z rakiem. Podczas Kocenrtu zebrano na ten cel 4.305,20 złotych. Wciąż możemy pomagać Piotrkowi. Liczy się każda złotówka!

  W związku z ogłoszeniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej VII naboru dla działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi dla projektów obejmujących swoim zakresem elementy gospodarki odpadami zgodnej z hierarchią sposobów postępowania z odpadami z wyłączeniem instalacji do termicznego przekształcania odpadów – nr konkursu POIS.02.02.00-IW.02-00-207/19, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zaprasza do składania wniosków w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ul. Konstruktorska 3a, 02-673 Warszawa, w terminie od 29.03.2019 do 28.05.2019 r.

  Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Bartoszewskiego 1

  Data wydarzenia: 6 marca 2019

  Termin: 6 marca – 23 czerwca 2019