Oświetlenie przestrzeni to temat kolejnego otwartego wykładu, którego wysłuchaliśmy w ramach warsztatów Architektour 2019.

Dziś wykładowcy, studenci i kaliszanie zainteresowani architekturą - dzięki uprzejmości pastora Jerzego Rycharskiego i Zbigniewa Judasza, przedstawicieli Kościoła Bożego w Chrystusie - spotkali się w sali przy ul. Towarowej. Wykład pt. „Oświetlenie przestrzeni publicznych jako kreacja otaczającej przestrzeni” wygłosił Piotr Ratajkiewicz.

Po wykładzie uczestnicy udali się do ratusza, gdzie kontynuują opracowywanie koncepcji zagospodarowania sześciu obszarów Kalisza.

Warsztaty zakończą się 15 maja prezentacją wykonanych przez studentów projektów oraz dyskusją na ich temat. 

Piotr Ratajkiewicz jest pracownikiem Sales&Project Manager w Studio DL. W 2005 roku ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku elektrotechnika - technika świetlna.  W 2015 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku Zarządzanie projektami. Udziela doradztwa z szeroko rozumianego zakresu oświetlenia. Zajmuje się projektami oświetleniowymi wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej, handlowych. Projektuje Iluminacje, oświetlenia ogrodów. W 2017 roku, jako przedstawiciel firmy ZG Lighting Polska Sp. z o.o., znalazł się w zespole, obok kaliskiej spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe, który zrealizował projekt rewitalizacji oświetlenia przestrzeni miejskiej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Na terenie Kalisza i Ostrowa zainstalowano energooszczędne oprawy LED i system do zarządzania oświetleniem Philips CityTouch, poprawiając bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.