Dziś w Kaliszu rozpoczęło się wielkie święto piłki ręcznej - finał ogólnopolskiej akcji „Ręczna na Orliku” - 32 drużyny dziewcząt i chłopców powalczą o tytuły mistrzów Polski Orlików. W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział m.in. Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza, Łukasz Strzelecki, prezes zarządu Fundacji Orły Sportu oraz Michał Drej – gwiazda piłki ręcznej, zawodnik Energa MKS Kalisz.

– Witam Was serdecznie w Kaliszu, najstarszym mieście Polski, w którym narodził się szczypiorniak. Jako reprezentanci najlepszych młodych drużyn z całego kraju, przyjechaliście do Kalisza, żeby zmierzyć się w finale. Pamiętajcie, że najważniejszy jest udział, a nie wynik. Życzę Wam samych pięknych chwil, pełnych emocji, które wyzwala sport - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Dziś wylosowano grupy kwalifikacyjne. Rozgrywki potrwają do piątku.

Do tegorocznej akcji zgłosiły się drużyny ze 160 Orlików. W finale bierze udział blisko 300 najlepszych zawodników w piłce ręcznej klas 3 i 4 szkoły podstawowej.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Orły Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polską Agencją Antydopingową oraz Miastem Kalisz.