Miasto Kalisz otrzymało tytuł Mistrza Budownictwa Wielkopolski Południowej w kategorii budownictwo komunalne za przebudowę budynków przy ulicy Noskowskiej na mieszkania socjalne. Wyróżnienie odebrał w imieniu samorządu prezydent Krystian Kinastowski.

Plebiscyt jest jednym z najstarszych w Polsce. Każdego roku organizują go Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Naczelna Organizacja Techniczna Oddział w Kaliszu. Konkurs to promocja najlepiej zrealizowanych obiektów na terenie Południowej Wielkopolski, cechujących się ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i konstrukcyjno-architektonicznymi. Budynki te upiększają swym wyglądem przestrzeń publiczną, w której są usytuowane, co podkreślił w swoim przemówieniu prezydent Krystian Kinastowski.

- Konkurs Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej ma już swoją długą historię. Stanowi okazję do uhonorowania podmiotów, które budują obiekty, często zmieniające całe ich otoczenie. Wcześniej miałem okazję bywać na galach podsumowujących i odbierać statuetki jako projektant, dziś debiutuję jako inwestor. Co jednak ważne, obie strony mają ogromny wkład w rozwój Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz całej południowej Wielkopolski. Wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu składam serdeczne gratulacje – mówił prezydent Krystian Kinastowski.

Grand Prix konkursu otrzymało Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim.

Gala w Gołuchowie była też okazją dla uczczenia jubileuszu 85 lat funkcjonowania Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Gratulację z tej okazji prezydent Krystian Kinastowski złożył na ręce Tomasza Kulczyńskiego, przewodniczącego kaliskiego oddziału związku.