Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Kurs Bitcoin

Bitcoin był na początku jedynie związany z hobby, wspólną pasją i był rozpatrywany jako ciekawostka w świecie elektronicznym. Obecnie staje się coraz częściej modelem inwestowania przez wielkie przedsiębiorstwa, a nawet banki. Inwestorzy widzą w Bitcoin szansę na uniknięcie problemów związanych z inflacją pieniądza i mają w tym dużo racji, ponieważ kryptowaluta Bitcoin nie jest powiązana z żadnym państwem na świecie i nikt nie jest w stanie jej kontrolować, ani zwiększać sztucznie ilości bitcoinów w obiegu.

Jeśli spojrzymy na aktualne wiadomości kryptowaluty to na pierwszy rzut oka zauważamy to, że kurs Bitcoin potrafi się bardzo zmienić w czasie. Osoby, które na początku zainwestowały w tę kryptowalutę mniejsze kwoty i cierpliwie trzymały swoje zainwestowane pieniądze w Bitcoin oraz pomimo spadków nie wpadały w panikę nagłego jej sprzedawania to mogły z czasem liczyć na duże zyski.

Co najbardziej wpływa na kurs Bitcoin?

Można powiedzieć śmiało, że jest to oczywiście kwestia związana z prawem popytu i podaży. Dotyczy to praktycznie każdej waluty i nie jest tajemnicą, że ma to diametralny wpływ na kształtowanie się ceny Bitcoin. W porównaniu jednak do innych walut, szczególnie walut dystrybuowanych przez państwa, ilość Bitcoin jest sztywno określona i nie może być sztucznie zwiększana. Maksymalna ilość monet w obiegu wynosi 21 milionów. Widać więc wyraźnie, że wpływ na kurs nie będzie nigdy mieć zmienna ilość tej waluty, ale sytuacje zewnętrzne, na przykład kwestie ekonomiczne lub polityczne w danych państwach. Przykładem takiej sytuacji jest kryzys w Grecji. Można było zaobserwować, że dużo osób w krótkiej chwili kupowało kryptowalutę jako zabezpieczenie przed dużą inflacją, czyli spadkiem wartości pieniądza. Osoby, które postawiły na kryptowalutę były w stanie uniknąć problemów. Wracając jednak do meritum – czyli tego co ma największy wpływ na wartość kursu Bitcoin można wyróżnić jedną zasadniczą cechę – atrakcyjność kryptowaluty dla dużych przedsiębiorców i inwestorów. To właśnie oni są w stanie zakupić duże ilości Bitcoin, a tym samym przeprowadzać różnorakie transakcje, które pobudzają rynek i pokazują jak bardzo kryptowaluta może być atrakcyjną inwestycją dla innych. Kolejną kwestią są sprawy związane ze spekulacjami, medialny szum związany z atrakcyjnością inwestycji w Bitcoin może zrobić swoje. Ludzie będą dostrzegać możliwość zyskownej inwestycji w tą walutę. Jeśli dojdzie do tego wsparcie przez różne mniejsze i większe przedsiębiorstwa w postaci łatwego kupna i sprzedaży kryptowaluty to stanie się ona dostępna dla szerszego grona osób.