Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nie ustają w walce z piratami drogowymi, którzy rażąco przekraczają dopuszczalne limity prędkości i stwarzają tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Jedną z ostatnich osób, której funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, była 27-latka, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 117 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującą fordem kobietę na ul. Wrocławskiej w Kaliszu. Kierująca jechała jechała zdecydowanie za szybko. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h, kobieta jechała z prędkością 117 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującej dokument prawa jazdy. Dodatkowo w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 57 km/h, nałożyli na kierującą mandat karny. W związku z popełnionym wykroczeniem na konto 27-latki wpłynęło również 10 punktów karnych.

Zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drogach. Miłośnicy szybkiej jazdy muszą mieć świadomość, że policjanci nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających "na trzeciego".