Wydawnictwo Qes Agency i Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Kaliszu ogłaszają konkurs na recenzję książki Marcina Michała Wysockiego pt. „Baku, Moskwa, Warszawa”. Nagrodą jest tablet z funkcją czytnika e-book z pakietem 633 książek wgranych do urządzenia.

Dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu, którzy chcieliby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu powieści „Baku, Moskwa, Warszawa” mamy dobrą informację ˗ można ją wypożyczyć we wszystkich filiach MBP. Zachęcamy do rezerwacji książki poprzez elektroniczny katalog dostępny na stronie www.mbp.kalisz.pl.

Uczestnicy konkursu mogą przesyłać swoje prace drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 września 2020 roku.

REGULAMIN: https://www.qesagency.pl/aktualnosci-baku-moskwa-warszawa-konkurs-dla-czytelnikow-bibliotek/

Serdecznie polecamy wywiad Roberta Kucińskiego z autorem: https://www.youtube.com/watch?v=FR_MVh_UgtY

Nota wydawnicza
„Baku, Moskwa, Warszawa”
Auror: Marcin Michał Wysocki
„Powieść obyczajowa; historia życia młodego Azera, artysty plastyka, który kierując się w życiu dwiema najważniejszymi dla siebie wartościami: potrzebą wolności oraz pragnieniem miłości, staje się wiecznym imigrantem. Jego losy są opowiedziane z perspektywy osoby dorosłej, sześćdziesięcioparoletniej, przytaczającej najważniejsze zdarzenia ze swojego życia, pod kątem tych dwóch imperatywów, które nim kierowały. W ten sposób zaznajamiamy się ze skróconą historią Azerbejdżanu i kulturą tego egzotycznego kraju, także kulinarną; codziennym życiem w powojennym Baku, jak również losami chłopców z różnych republik radzieckich, wcielanych siłą do Armii Czerwonej. Zasmakujemy studenckiej rzeczywistości w Moskwie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku oraz poznamy obraz ówczesnej bohemy, prezentującej swoje prace na stołecznym Arbacie. Sadik, bo tak ma na imię główny bohater i narrator tej opowieści, przechodzi różne perypetie życiowe, które wiodą go ostatecznie do wymarzonej Polski, w której osiada w okresie przemian ustrojowych Bloku Wschodniego”.