.

PROGRAM – PIĄTEK

MUZYKA i TEATR NA ULICY


Główny Rynek, godz. 17.00 – 22.00

DIXIELAND JAZZ BAND / muzyczny performance

Grupa sześciu kochających tradycyjny jazz muzyków, którzy repertuarem nawiązują do klimatu Nowego Orleanu początku XX wieku.

https://www.facebook.com/Traditional-Dixieland-Jazz-Band-126867404716483

 

skład:

Andrzej Pawlak – piano / Włodzimierz Błoch- klarnet / Roman Kowalczyk – puzon / Marcin Wieczorek – trąbka / Mirosław Mądrzak – bas / Andrzej Ehlert – perkusja

.


PPSKAK & MDK / „Lalkarski happening”

Pomysł i reżyseria: Anna Wytych-Wierzgacz

Studium Animatorów Kultury w Kaliszu

dwuletnia, państwowa szkoła artystyczno-humanistyczna pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Nasi absolwenci to artyści animatorzy działań teatralnych, filmowych i tańca.

Rozwijamy i budzimy talenty artystyczne, animujemy poprzez sztukę, a w naszym małym, szkolnym kino-teatrze pozwalamy zaistnieć scenicznie.

http://studium.kalisz.pl/

https://www.facebook.com/studium.kultury/

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu

jest placówką oświatową, w której w licznych pracowniach zaszczepiamy i rozwijamy artystyczne pasje wśród dzieci i młodzieży.

W MDK działają zespoły taneczne wykorzystujące różne techniki taneczne, między innymi elementy teatru tańca i tańca współczesnego oraz zespoły teatralne tworzące spektakle w oparciu o teksty dramatyczne, często z wykorzystaniem przestrzennych form plastycznych.

http://www.mdk.kalisz.pl/

https://www.facebook.com/MlodziezowyDomKulturyWKaliszu


TEATR MIGRO – „DROM – ścieżkami Romów” / spektakl

Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Aleksander Kopański

Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń Sławomir Bendykowski, Marek Gierat, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Specjalne podziękowania dla Jerzego Zonia i Teatru KTO oraz Edyty Jaśkowiak i Teresy Mirgi.

Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz?

DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

http://www.teatrmigro.pl/

https://www.facebook.com


WALNY TEATR – NOE / spektakl

Scenariusz, reżyseria, scenografia i wykonanie: Adam Walny

Muzyka: Jan Wyszkowski

Spektakl NOE realizowany w autorskiej technice figur instrumentów miał swoja premierę w 2015 roku. Noe to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety, Orkiestra przerażona zapisem w partyturze koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec, oraz wiele mówią o używających je wcześniej instrumentalistach. Mówią niepochlebnie. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie używając różnych forteli. Tworząc na żywo i historię i
muzykę. Publiczność, zostaje wciągnięta do zabawy w odwlekanie końca. Do czasu, kiedy Dyrygent – Noe nie wsiada na Arkę – zaczyna koncert wraz z wybranymi przez siebie widzami. Koncert dobiega końca. Noe wysadza na ląd żonę i zwierzęta, sam zaś płynie dalej. Dlaczego?

https://walny-teatr.pl

https://www.facebook.com/walnyteatr


MUZIKANTY – OBJAZDOWE NIEME KINO / spektakl

Pražský festival pouličního divadla

Scenariusz, reżyseria, montaż: Piotr Chlipalski

Opracowania muzyczne, scenografia: Muzikanty

Wykonawcy: Piotr Chlipalski, Jacek Dzwonowski, Marcin Dzwonowski

OBJAZDOWE NIEME KINONamiot kinematograficzny, rodem z zaklętego lunaparku, proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science-fiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – nie mają dźwięku.

Pražský festival pouličního divadla

Trzech Operatorów – wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych) po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego. Na żywo, w towarzyszeniu projekcji, z wykorzystaniem technik live loopingu, zaangażowanej publiczności i całego wiaderka mikrofonów.

A cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu, jakby zatrzymanego w czasie namiotu – lunaparkowej jurty. Co może pójść źle?

https://muzikanty.com

https://www.facebook.com/muzikanty/about/?ref=page_internal


Kierownik artystyczny 27. LA STRADY: Katarzyna Guzowska-Lelental
Pomysłodawca i kierownik artystyczny poprzednich edycji LA STRADY: Andrzej Tylczyński
Prowadzenie: Karolina Romke & Tomek Michalak (DUETnaRANO / radioCENTRUM_106.4)

Projekt plakatu i afisza: Tomasz Wolff

PROGRAM 27.LA STRADY – 3 dni


Organizator:

Partnerzy:

Wsparcie finansowe:

Sponsor Główny:

Partner medialny: