Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do zaparkowanego auta, skąd zabrał m.in. akcesoria wędkarskie. Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

5 października br. właściciel osobowego forda zaparkował swój pojazd na jednym z parkingów w rejonie ogródków działkowych. Kiedy dotarł na teren posesji, usłyszał charakterystyczny dźwięk wybijanej szyby. Zaniepokojony wrócił na parking. Już na miejscu zorientował się, że ktoś wybił tylną szybę w jego pojeździe. Z auta zniknęły akcesoria wędkarskie, głośnik oraz narzędzia. Łączna suma strat została oszacowana na kwotę blisko 4 tys. złotych. Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzony stawił się do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Informacje przekazane przez zawiadamiającego oraz ustalenia policjantów pozwoliły wytypować sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 39-letni kaliszanin. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj w miejscu zamieszkania. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

39-latek usłyszał zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara 10-lat więzienia.