Kaliscy patrolowcy wczoraj po godzinie 23:00 zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 29-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej wczoraj po godz. 23:00 zwrócili uwagę na audi, którego kierowca miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że osoba siedząca za kierownicą auta może być pijana, zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od 29-latka woń alkoholu, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Kiedy mundurowi sprawdzili dane kierującego okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd, który obowiązuje do 2024 roku.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za złamanie sądowego zakazu.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.