Będzie się działo! 2 lipca o godz. 15:00 w Ogrodzie Jareckiego rozpocznie się pierwszy w historii Wieży Ciśnień piknik artystyczny dla dzieci i dorosłych. W programie wiele atrakcji: zajęcia z rysunku i malowania, lepienie z gliny, warsztaty z recyklingu, gry i zabawy. Roli modela dla najmłodszych początkujących portrecistów podjął się mieszkający w wieży sympatyczny kot o imieniu Piccaso.

Zapraszając na piknik, organizatorzy tak zachęcają do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia Chcemy dobrze się bawić i nadać życiu trochę kolorów, dlatego pozwolimy dzieciom pomalować Wieżę Ciśnień w różne wielobarwne wzory. Będzie można spróbować sił na kole garncarskim i ulepić własny garnuszek lub inny przedmiot,
a także zrobić coś z niczego podczas warsztatów z recyklingu. Ale to nie wszystkie atrakcje!

W programie znajdują się m.in. zajęcia z komiksu i karykatury, ozdabianie rzeźb „Kwiaciarek” Bogdana Jareckiego własnoręcznie wykonanymi kwiatami (oczywiście z recyklingu). Do dyspozycji najmłodszych oddane zostaną również chodniki wokół Wieży Ciśnień tak, aby milusińscy mogli pomalować je według swojego uznania i fantazji. Będzie można także pograć w różne, być może nieco już zapomniane gry. Na zakończenie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny z nagrodami na najciekawszy portret wieżowego kota Piccaso.

Specjalnie dla rodziców przygotowana zostanie strefa relaksu, gdzie będzie można odpocząć na wygodnym leżaku przeglądając albumy o sztuce, przejrzeć prasę czy poczytać książkę.

Planowane zakończenie pikniku o godz.19:00

Wieża Ciśnień zaprasza serdecznie!