Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkali się z seniorami w Centrum Ks. Orione w Kaliszu. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

Seniorzy łatwo mogą stać się ofiarami oszustów i „naciągaczy”. Osoby starsze, które czując się samotne, schorowane, a także poprzez swoją ufność, często niepełnosprawność narażane są w większym stopniu na działania ze strony przestępców. Padają ofiarami oszustw, wyłudzeń oraz kradzieży. Dlatego, aby ograniczyć liczbę tego typu zdarzeń oraz zapobiec podobnym, kaliscy policjanci włączają się w przedsięwzięcia dedykowane osobom w tzw. „złotym wieku” aby uświadomić im w jaki sposób należy się zachować aby nie stać się ofiarą

W dniu wczorajszym funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkali się z seniorami w Centrum Ks. Orione. Podczas spotkania przekazali wiedzę na temat oszustw, których ofiarami najczęściej padają seniorzy. Metody działania sprawców tych przestępstw zmieniają się z każdym rokiem. Świadomość starszych osób wzrasta. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które wpadną w sidła oszustów np. przy metodzie na wnuczka, policjanta, podczas transakcji typu BLIK czy przy sprzedaży internetowej. W tej materii pomysłowość oszustów nie zna granic. Właśnie celem tych spotkań profilaktycznych jest poszerzanie świadomości, tak aby w przyszłości czujność zagrożonych osób była jak największa. Policjanci przekazali osobom obecnym na spotkaniu wiedzę jak mają rozpoznać próbę oszustwa, jak się zachować gdy uświadomią sobie, że właśnie ktoś podjął taką próbę i jednocześnie jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.


 


 

  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka w umundurowaniu służbowym siedząca przy stole z seniorami. Zdjęcie wykonano podczas spotkania w Centrum Ks. Orione w Kaliszu.