To będzie niecodzienne połączenie chóru z instrumentalistami zajmującymi się szeroko pojętą muzyką jazzową, okraszone wierszami Marii Konopnickiej. Wierszami, które autorka dedykowała swojemu ukochanemu miastu - Kaliszowi.

Muzykę do słów Marii Konopnickiej skomponował Maciej Jesiołkiewicz, stypendysta Prezydenta Miasta Kalisza. Kwartetowi lidera towarzyszyć będzie Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej. - Sielskie melodie w zetknięciu z muzyką improwizowaną, oryginalną harmonią oraz słowami poetki tworzą dzieło jedyne w swoim rodzaju - mówi Maciej Jesiołkiewicz. - Wyjątkowości wydarzeniu dodaje fakt, że będzie to prawykonanie utworu.

Jak zapewniają organizatorzy wyjątkowe będzie też miejsce, w którym odbędzie się koncert. - Dzięki współpracy z WPA UAM w Kaliszu odczarowujemy zapomnianą nieco lecz wyjątkowo klimatyczną "starą aulę", z której okien dostrzec można pomnik Marii Konopnickiej, stojący u zbiegu ulic Nowy Świat i Ułańskiej - dodaje Jesiołkiewicz.

"Konopnickiej Trzech Wierszy o Kaliszu" będzie można posłuchać w sobotę, 3 grudnia, o godzinie 19.00, w starej auli WPA UAM, przy ulicy Nowy Świat 28/30. Wstęp jest wolny.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza.