Co trzeba wiedzieć przed wyborem zastrzyku zewnątrzoponowego na ból kręgosłupa?

Zastrzyk zewnątrzoponowy na ból pleców jest niechirurgicznym rodzajem procedury, która może pomóc złagodzić przewlekły ból pleców. Polega on na wstrzyknięciu leków bezpośrednio do przestrzeni zewnątrzoponowej kręgosłupa. Ten zastrzyk może być świetną opcją dla tych, którzy szukają długoterminowej ulgi w bólu pleców, ale są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć jak https://zbygniew.pl/zastrzyk-nadtwardowkowy-relacja-dzien-po-dniu/, zanim zdecydujesz się na zastrzyk zewnątrzoponowy. Ważne jest, aby zrozumieć ryzyko i korzyści wynikające z tej procedury, a także jak można się do niej przygotować i czego oczekiwać po niej. Znajomość tych szczegółów może pomóc Ci zdecydować, czy zastrzyk zewnątrzoponowy jest dla Ciebie odpowiedni.
Czego należy się spodziewać podczas zabiegu
Przed zabiegiem otrzymasz znieczulenie miejscowe, które jest wstrzykiwane w skórę wokół miejsca, w którym zostanie wprowadzona igła. Możesz również otrzymać zastrzyk z leku o nazwie fentanyl, który pomoże zmniejszyć ból podczas zabiegu. Podanie leku jest szybkie, a efekty utrzymują się przez kilka godzin. W miarę rozprzestrzeniania się leku w nogach może być odczuwalne uczucie ciepła.
Po zabiegu lekarz udzieli instrukcji, jak należy dbać o siebie. Może być konieczne, aby odpocząć i unikać uciążliwych działań przez kilka dni. Lekarz może również zalecić przyjmowanie leków przeciwbólowych bez recepty, aby pomóc w opanowaniu pozostałego dyskomfortu.
Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim, szpitalu lub innej placówce służby zdrowia. Będziesz leżał na boku na stole do badań, podczas gdy lekarz będzie wstrzykiwał leki do przestrzeni zewnątrzoponowej. W zależności od stosowanego leku, zastrzyk może spowodować utratę czucia w nogach.
Jak przygotować się do zastrzyku zewnątrzoponowego
Chociaż nie wszyscy cierpiący na ból pleców mogą być dobrymi kandydatami do zastrzyku zewnątrzoponowego, ci, którzy doświadczają przewlekłego lub długotrwałego bólu, mogą uznać ten zabieg za najbardziej pomocny. Zanim zdecydujesz się na zastrzyk zewnątrzoponowy, upewnij się, że jesteś w dobrym stanie zdrowia i że spełniasz wymagania kwalifikacyjne. Powinieneś omówić z lekarzem swoją historię zdrowia i aktualnie przyjmowane leki, aby dowiedzieć się, czy jesteś dobrym kandydatem do wykonania zastrzyku zewnątrzoponowego. Dodatkowo, należy przygotować się do wizyty, zapisując wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące zabiegu. Upewnij się, że masz kilka różnych pozycji do leżenia podczas wizyty, ponieważ podczas zabiegu będziesz musiała leżeć na boku.
Autor: Materiał partnera