Wnuczek aresztowany po zgłoszeniu 88-latki - tymczasowy areszt na 3 miesiące

Policjanci zatrzymali 49-latka w dniu zgłoszenia, po tym jak 88-latka opisała wielokrotne awantury, popychanie i groźby. Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, a sąd zastosował tymczasowy areszt.
88-letnia mieszkanka Kalisza zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu z informacją, że jej wnuk od dłuższego czasu znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna wszczynał awantury w miejscu zamieszkania, popychał ją, szarpał i używał wulgaryzmów oraz groził pozbawieniem życia.
Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 49-latka. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad członkiem rodziny. Na podstawie zebranych materiałów śledczy i funkcjonariusze uznali, że konieczne jest odizolowanie podejrzanego od pokrzywdzonej.
Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Kaliszu i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną i apeluje o reagowanie – zarówno ofiary, jak i świadkowie powinni zgłaszać przemoc odpowiednim służbom. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek świadczących pomoc.
na podstawie: Policja Kalisz.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

W Piątku Wielkim cel był wysoki, a finał akcji przebił go z nawiązką

Rowerowe ścieżki, bezpieczeństwo i wspólne plany gmin przy jednym stole

W Asnyku młodzi ścisłowcy sprawdzili wiedzę w konkursie, który połączył trzy dziedziny

Powiat uhonorował człowieka od orkiestry i rowerowego ambasadora regionu

W Liskowie padło ważne ostrzeżenie dla rolników o zagrożeniach, które wciąż wracają

W Opatówku dyktando nie wybaczało błędów – pióra starosty trafiły do najlepszych

Aranżacja Fest 2026 w Kaliszu - 20 wykonawców wchodzi do gry

Ptah w Kaliszu - Fołtarz zamienia mit i jazz w jeden obraz

Jarosław Mikołajewski otworzy w Kaliszu poetycką wiosnę rozmową bez nudy

Walter Smith III i młodzi kaliszanie rozkręcili Ptaszyn Fest

Śląsk porwał Kalisz, a koncert Dnia Kobiet zamienił się w pomoc dla Ani
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – KKS Kalisz – Rekord Bielsko-Biała 2:1. Gospodarze odwrócili mecz w Kaliszu](/images/mecz/thumbnails/kks-kalisz-rekord-bielsko-biala-22032026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – KKS Kalisz – Rekord Bielsko-Biała 2:1. Gospodarze odwrócili mecz w Kaliszu

