Będzie nowy park w Kaliszu! Do jego założenia zapraszamy wszystkich mieszkańców. Nowy teren rekreacyjny powstanie na osiedlu Dobrzec. Wspólne, społeczne sadzenie drzew już 25 marca od godziny 10:00 do 13:00.

Spotkamy się przy niedawno wybudowanym zbiorniku wodnym przy ulicy Rozwojowej. Zasadzonych tam zostanie kilkadziesiąt drzew: klony polne, lipy drobnolistne, brzozy i sosny.
Do wspólnego sadzenia zapraszamy także mieszkańców.

- Park dla Dobrzeca, największego kaliskiego osiedla, jest bardzo potrzebny. Założymy go razem! Zachęcam mieszkańców, aby włączyli się w tworzenie nowego parku i sadzili z nami drzewa. Można także przynieść własne sadzonki – mówi prezydent Krystian Kinastowski. - Posadzenie drzewa może być znakomitą formą upamiętnienia narodzin dziecka lub innego wyjątkowego wydarzenia. Razem możemy zazieleniać Kalisz.

Miejsca nasadzeń w sobotę wskazywać będą pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza. Warto zabrać ze sobą szpadel, rękawice i odpowiednie obuwie. Zachęcamy do zakupu sadzonek i współtworzenia nowego parku. Mieszkańcy mogą posadzić własne klony polne i lipy drobnolistne o obwodzie pnia 6-10 cm na wysokości metra.

Wkrótce teren przy ul. Rozwojowej będzie kolejnym zielonym miejscem wypoczynku kaliszan.
W przyszłości stanie się nowym parkiem na mapie miasta.