Wizyta w Szczypiornie była okazją do podsumowania projektu "Kalisz i kaliszanie", realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Eligiusza Kor-Walczaka w Kaliszu. W ostatni czwartek nauczyciele i uczniowie odwiedzili m.in. izbę pamięci przy filii nr 6 miejskiej biblioteki publicznej.

"Kalisz i kaliszanie" to projekt, którego celem była popularyzacja wiedzy, dotyczącej rodzinnego miasta - m.in. zabytków, znanych postaci związanych z regionem, kaliskich cmentarzy, miejsc pamięci oraz instytucji kulturalnych. - Zwiedzaliśmy, poznawaliśmy, robiliśmy zdjęcia, prezentacje, questy i quizy - mówi Beata Raczak, dyrektor szkoły. - Ponieważ jedną z postaci, związanych z regionem jest patron naszej szkoły, Eligiusz Kor-Walczak, powiązaliśmy podsumowanie projektu z dniem patrona.

W czwartek, 1 czerwca, uczniowie i nauczyciele odwiedzili Izbę Pamięci Szczypiorna przy filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. - Mieliśmy okazję poznać dzieje legionistów więzionych w tutejszym obozie oraz wystawę poświęconą Aleksandrze Piłsudskiej - dodaje dyrektor Raczak. - Zakończyliśmy nasz rajd, zwiedzając Kaplicę św. Barbary, a w jej pobliżu urządziliśmy piknik z okazji Dnia Dziecka.

W Izbie Pamięci Szczypiorna można zobaczyć wystawę zdjęć prezentującą wybrane działania realizowane w ramach projektu "Kalisz i kaliszanie".