- Celem konferencji jest popularyzacja oraz rozwój badań interdyscyplinarnych w obszarze humanistyki; przede wszystkim upamiętnienie aktywności osób, które odegrały znaczącą rolę w dziejach regionu Wielkopolski południowo-wschodniej, bądź też całego kraju oraz za granicą i przez to przyczyniły się do zainteresowania historią naszego regionu oraz jego rolą w dziejach narodu i państwa. - Można przeczytać w materiałach poświęconych konferencji, przygotowanych przez organizatora. - W trakcie konferencji nie chcemy ograniczać się do omawiania problematyki związanej z Wielkopolską. Pragniemy także poświęcić miejsce na ukazanie znaczenia badań biograficznych podejmowanych w innych regionach Polski. Konferencja jest jednym z zadań realizowanych w ramach dwuletniego projektu pt. „Biografistyka w perspektywie regionalnej” przez Pracownię Encyklopedii i Słowników Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Nauka dla Społeczeństwa” w obszarze „Humanistyka-Społeczeństwo-Tożsamość”.
Konferencji towarzyszyć będą dwie wystawy: "Wędrówki ze szkicownikiem Władysława Kościelniaka" (wernisaż 14 czerwca, godz. 14.00, Galeria "Novum" Akademii Kaliskiej, ul. Nowy świat 4A) oraz "Ulotne wrażenia zapisane pędzlem i barwą" (wernisaż 15 czerwca, godz. 13.15, Budynek Rektoratu Akademii Kaliskiej, ul. Nowy świat 4).
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Biografistyka w perspektywie regionalnej" odbędzie się będzie 15 i 16 czerwca, w Collegium Novum Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. M.in. harmonogram wydarzenia znajduje się w przewodniku konferencyjnym (załącznik).
Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza.