Małgorzata Piotrowska, Dariusz Pietrzykowski i Franciszek Musioł wystąpią w ramach pierwszej odsłony "Kaliskich Koncertów Plenerowych". W niedzielę, 9 lipca, przy Baszcie "Dorotce", melomani wysłuchają m.in. popularnych arii operowych i operetkowych.

W czasie koncertu, zatytułowanego "W rytmie walca", artyści wykonają pieśni, arie oraz duety operowe i operetkowe.                  - Usłyszymy między innymi arie z operetki "Księżniczka czardasza", czy "Hrabina Marica" - zachęcają organizatorzy. - Razem z wykonawcami zaśpiewamy "Brunetki, blondynki" i zatańczymy walca.

Pierwsza odsłona cyklu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 lipca, przy Baszcie "Dorotce", o godzinie 18.00. "Kaliskie Koncerty Plenerowe" realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza.

 


Małgorzata Piotrowska

Wszechstronna sopranistka młodego pokolenia, specjalizująca się w wykonawstwie arii operowych, operetkowych, oratoryjnych oraz pieśni. Z wyróżnieniem w 2019 r. ukończyła studia wokalne w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. dra hab. Cezarego Szyfmana. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała uczestnicząc w kursach prowadzonych przez śpiewaków takich jak: Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Antonina Kowtunow, Bogdan Makal, Jarosław Bręk, Julia Karlova.

Z zamiłowania do chóralistyki ukończyła także dyrygenturę w klasie prof. dr hab. Bożenny Sawickiej. Jest trzykrotną stypendystką Rektora UMFC dla najlepszych studentów. Aktywnie organizuje życie muzyczne koordynując liczne projekty artystyczne (m.in. Summer Brass Academy, Roztrąbiony Kalisz, Pieśni Polskie Zaśpiewajmy Razem, Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Cantu Gaudeamus”).

Jako koncertująca solistka wystąpiła w realizacjach oper ("Dydona i Eneasz", "Aptekarz", "Nocleg w Apeninach", "Księżniczka Czardasza", "Cosi fan tutte", "Bastien und Bastienne"), spektaklu "Świętoszek" w Akademii Teatralnej w Białymstoku, koncertach z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonią Kaliską oraz podczas festiwali muzycznych. Aktualnie prowadzi Chór Bazyliki Kaliskiej, Chóry I i II st. w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu oraz Chór „Kościuszko” w II Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu.


Dariusz Pietrzykowski

Urodził się w 1970 r. w Kępnie. Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995 r. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha.

Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u maestry Fedory Barbieri. Dariusz Pietrzykowski jest obecnie solistą występującym gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Współpracuje również z wieloma orkiestrami: NOSPR, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Górnośląskiej w Katowicach, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Krakowie, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Rzeszowie, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Dwukrotnie był zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach "Napoju Miłosnego" Donizettiego i "Czarodziejskiego Fletu" Mozarta w 2001 roku na deskach teatru Wielkiego w Łodzi u boku G. Bradlay. Artysta wystąpił w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. W 2007 roku śpiewał partię solową w balecie "Harnasie" K. Szymanowskiego podczas koncertu transmitowanego przez Polskie Radio w ramach sezonu koncertowego EBU pod batutą K. Korda.

Współpracuje z takimi mistrzami batuty, jak: Mirosław J. Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Jose Maria Florencio Jr., Kazimierz Kord, Tadeusz Kozłowski, Marek Pijarowski, Paweł Przytocki, Jerzy Salwarowski, Tadeusz Strugała, Wojciech Michniewski, Eraldo Salmieri. Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Szwajcarii.


Franciszek Musioł

Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu prof. Jerzego Stryjniaka. Doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem takich pedagogów jak: prof. Anna Organiszczak (AM w Poznaniu), prof. Bogumił Nowicki (AM w Poznaniu), prof. Mirosław Herbowski (AM w Krakowie) , prof. Waldemar Andrzejewski (AM w Poznaniu), prof. Hanna Holeksa (AM w Łodzi), prof. Reiner Becker (Universität der Künste w Berlinie), prof. Martin Hughes (Universität der Künste w Berlinie), Prof. Nelly Ben – Or (Guildhall School of Music and Drama w Londynie ), Prof. Tellef Juva (University of Agder, Kristiansand w Norwegii ), Od 2012 roku pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, a od 2015 roku także w Państwowej Szkole Muzycznej im. H. Melcera w Kaliszu. Jest laureatem 9 nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych i kameralnych. Jest laureatem, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Bari, w kategorii zespołów kameralnych. Wielokrotnie nagradzany na konkursach jako akompaniator, a podczas 7 lat pracy pedagogicznej, jego 7 uczniów zdobyło łącznie 10 nagród na konkursach międzynarodowych oraz ogólnopolskich.