Postać Wandy Karczewskiej - związanej z Kaliszem powieściopisarki, poetki i tłumaczki - chcą przypomnieć organizatorzy literackiej gry miejskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 września. W zmaganiach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zespoły liczące od trzech do pięciu osób będą miały do pokonania trasę, która będzie przebiegała przez miejsca związane z pisarką. Na specjalnie przygotowanych kartach znajdą się także wskazówki dotyczące wykonania poszczególnych zadań. - Uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem i spostrzegawczością - podkreślają organizatorzy. - Do zadań graczy będzie należało m.in. wskazanie ukrytych informacji, czy odnalezienie fragmentów artefaktu zawartego w karcie. Na trasie przygotowane są niespodzianki, będące także częścią gry, o których uczestnicy dowiedzą się na starcie.

Zmagania, które przypadają w roku, w którym obchodzimy 110. rocznicę urodzin pisarki, rozpoczną się o godzinie 10.00, przed wejściem na cmentarz ewangelicki na Rogatce. Około 12.30 uczestnicy spotkają się w Młodzieżowym Domu Kultury, przy Teatralnej 3, gdzie wręczone zostaną nagrody.

Pisemnych zgłoszeń (tradycyjną pocztą) należy dokonywać w terminie do 26 września na adres: Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu, ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz lub elektronicznie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Szczegółowe informacje dotyczące gry można uzyskać pod numerem telefonu 62 501 17 27.

Organizatorami zmagań są Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu oraz Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz. W załączniku znajdują się zasady gry oraz karta zgłoszenia.