Program wizyty, zorganizowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, przewidywał wiele wizyt i spotkań. Przed przybyciem do Ambasady RP w Paryżu delegacja z Polski odwiedziła cmentarz Montparnasse, gdzie złożono kwiaty na grobie Ludwika Mierosławskiego. Symboliczną wiązankę złożono także przy pomniku Solidarności. Goście odwiedzili również Bibliotekę Polską w Paryżu oraz spotkali się z Polonią, m.in. z uczniami Szkoły Polskiej im. Adama Mickiewicza w Paryżu, w Ambasadzie Polski, gdzie rozmawiali o kultywacji polskich tradycji, kultury i języka we Francji.
Tam też odbyła się uroczystość pożegnania Stefana Szolca-Rogozińskiego: nabożeństwo ekumeniczne prowadzone przez ks. Michała Kühna, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kaliszu, z udziałem ministra Jana Dziedziczaka, ambasadora RP Jana Emeryka Rościszewskiego, ministra pełnomocnego Wiesława Tarka, konsula generalnego RP Andrzeja Szydło, pełnomocnika Kancelarii Rady Ministrów ds. ochrony miejsc pamięci Wojciecha Labudy oraz członków rodziny wybitnego podróżnika.
W delegacji oprócz Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza wzięli udział również przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 17 im. Stefana Szolca-Rogozińskiego, 62. Kaliskiej Drużyny Harcerzy Starszych „Brzoza” i dziennikarze kaliskich mediów.
W Kaliszu uroczystości odbędą się 10 października.
O godz. 11 w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Stanisława (Garnizonowym) odprawione zostanie nabożeństwo żałobne. Po nim uczestnicy przejdą na Cmentarz Ewangelicko-Augsburski. Tam, o godz. 12:30, szczątki kaliskiego podróżnika zostaną złożone do grobu w kaplicy Repphanów i Scholtzów, w której spoczywają m.in. rodzice podróżnika.
O godz. 14:00 w auli Uniwersytetu Kaliskiego przy ul. Nowy Świat 4 rozpocznie się spotkanie poświęcone Stefanowi Szolcowi-Rogozińskiemu. W programie, oprócz wystąpień, przewidziano m.in. prezentację albumu o podróżniku, a także emisję filmu „Królowie, palawary i zapomniany odkrywca” w reżyserii Władysława Rybińskiego z 2016 roku, poświęconego wyprawie do Kamerunu.
Działanie jest finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach projektu pt. „Sprowadzenie do kraju szczątków Stefana Szolc-Rogozińskiego – ekshumacja, powtórny pogrzeb, upamiętnienie”, realizowanego przez Fundację Nowe Drzewo Życia.