W Kaliszu nasilają się działania przeciwko przestępczości narkotykowej. W ramach najnowszej inicjatywy, policjanci otrzymali 300 nowych narkotesterów. To wsparcie ze strony Urzędu Miasta ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i skuteczności pracy policji.
- Urząd Miasta Kalisza ponownie wsparł policję w walce z narkotykami, przekazując 300 narkotesterów.
- Urządzenia te są wykorzystywane do identyfikacji substancji odurzających, głównie przy kontroli kierowców i osób podejrzewanych o zażywanie narkotyków.
- Wiceprezydent Miasta Kalisza, Mateusz Podsadny, osobiście dostarczył narkotestery insp. Dariuszowi Bieńkowi, Komendantowi Miejskiemu Policji.
- Całkowity koszt zakupu narkotesterów wyniósł blisko 6 tys. złotych, a środki pozyskano z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
- Nowe narkotestery są częścią większego planu profilaktyki i walki z narkomanią, zawartego w Miejskim Programie na lata 2024-2026.
Dzięki wsparciu ze strony władz miasta, kaliska policja zyskała nowe, potężne narzędzie w codziennej walce z narkotykami. Warto podkreślić, że narkotestery te to nowoczesne urządzenia, które w ciągu kilku minut potrafią wykryć obecność środków odurzających w organizmie. Są one nieocenioną pomocą w działaniach profilaktycznych i kontrolnych, szczególnie podczas kontroli drogowych. Wykorzystanie takich urządzeń zwiększa bezpieczeństwo na drogach, ale i poza nimi, przyczyniając się do ograniczenia dostępu do narkotyków wśród młodzieży i dorosłych.
Finansowanie zakupu narkotesterów ze środków uzyskanych z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu jest przykładem efektywnego wykorzystania publicznych środków. Te działania wpisują się w szeroko zakrojony Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to dowód na to, że lokalne władze serio podchodzą do problemu narkomanii i alkoholizmu, starając się zapobiegać tym zjawiskom w sposób przemyślany i skuteczny.
Współpraca między Urzędem Miasta a policją w Kaliszu jest wzorowym przykładem, jak zaangażowanie obu stron może przynosić konkretne korzyści dla społeczności lokalnej. To kolejny krok ku bezpieczniejszemu miastu, w którym mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że władze podejmują konkretne działania na rzecz zapobiegania przestępczości narkotykowej.
Źródło: KMP w Kaliszu