W sercu naszego miasta zagościła tradycja i kreatywność, łącząc mieszkańców w barwnym pochodzie. Od kościoła św. Józefa, przez urokliwe ulice, aż po Główny Rynek, rozbrzmiewały dźwięki marszów i śmiech dzieci. To wszystko za sprawą konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną, który co roku gromadzi talenty i entuzjastów lokalnych tradycji.
- Barwny przemarsz z kościoła św. Józefa na Główny Rynek.
- Eksperckie jury oceniło prace pod kątem estetyki i oryginalności.
- Najdłuższe palmy stworzone przez uczniów miejscowych szkół.
- Ekspozycja nagrodzonych palm w Ratuszu przez okres świąteczny.
Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, nasze miasto ponownie stało się areną kreatywnego zmagania. Szczególnie owocne okazało się współzawodnictwo najmłodszych, którzy wraz z opiekunami stworzyli palmę o imponującej wysokości 333 centymetrów, demonstrując nie tylko zręczność, ale i zdolność do pracy zespołowej.
W komisji oceniającej znaleźli się wybitni przedstawiciele kultury i sztuki, w tym Grażyna Dziedziak i Marcin Magdziński, którzy podkreślali niezwykłą różnorodność i bogactwo użytych materiałów. Ich zdaniem, konkurs nie tylko celebruje lokalne tradycje, ale również inspiruje do poszukiwania nowych form wyrazu w ramach starych zwyczajów.
Uroczystość ta, oprócz aspektu konkursowego, była również okazją do wspólnego świętowania. Orkiestry i mażoretki, które uświetniły przemarsz, wprawiły wszystkich w radosny nastrój, przypominając o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Radość i uśmiechy na twarzach uczestników i widzów były najlepszym dowodem na to, że tradycja i wspólnota są w naszym mieście żywe i mają się dobrze.
Ekspozycja nagrodzonych prac w Ratuszu, dostępna przez cały okres świąteczny, to doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się wyjątkowym dziełom, które zrodziły się z pasji i tradycji. To też przypomnienie, że warto pielęgnować lokalne zwyczaje, które są nie tylko dziedzictwem, ale i okazją do wspólnego, międzypokoleniowego tworzenia.
Opierając się na: Urząd Miasta Kalisz