Konkurs na kapelusz Marii Dąbrowskiej – zgłoszenia do 17 maja!
Twórczy konkurs dla młodych artystów - stwórz kapelusz dla Marii Dąbrowskiej!
  1. Rusza konkurs plastyczny dla uczniów szkół i przedszkoli.
  2. Uczestnicy będą tworzyć kapelusz, jaki mogłaby nosić Maria Dąbrowska.
  3. Każda placówka edukacyjna może zgłosić do trzech kapeluszy.
  4. Finale wydarzenia odbędzie się 25 maja w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Młodzi artyści mają niepowtarzalną okazję do wykazania się kreatywnością w niecodziennym konkursie plastycznym. Celem jest stworzenie kapelusza, który mógłby zdobić głowę Marii Dąbrowskiej, wybitnej polskiej pisarki. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice, co daje dużą swobodę w wyrażaniu własnego stylu artystycznego.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Dąbrowskiej, która współpracuje z Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Zgłoszone prace należy przesyłać do 17 maja. Ważnym jest, że prace muszą być indywidualne - nie są akceptowane prace grupowe.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 25 maja. Uroczystość odbędzie się w malowniczym Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, co dodatkowo podkreśla literacki charakter tego wydarzenia. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, a ich prace zostaną zaprezentowane w specjalnej ekspozycji.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie lub posiadających pytania dotyczące wydarzenia zachęcamy do kontaktu z organizatorami za pomocą maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 62 766 29 83.

Bez wątpienia jest to wyjątkowa okazja dla młodych talentów, aby połączyć pasję artystyczną z historią literatury, a także zdobyć doświadczenie w tworzeniu prac na konkursy o charakterze kulturalnym. Niech inspiracja dziełami Marii Dąbrowskiej stanie się dla uczestników okazją do artystycznego wyrazu!


Źródło: UM Kalisz