Zapowiedź weekendowych atrakcji w Kaliszu: sprawdź, co się będzie działo!
Przed nami pełen atrakcji weekend, który zadowoli miłośników kultury, sportu i rozrywki. Szeroki wachlarz wydarzeń zapewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.
  1. Finał Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków.
  2. Warsztaty ceramiczne dla dorosłych.
  3. Noc Muzeów z wieloma atrakcjami.
  4. Koncerty i spektakle teatralne.

Piątek, 17 maja, rozpocznie się od Finału XXIII Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków, który odbędzie się o godzinie 10:00 w Centrum Kultury i Sztuki. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak najmłodsi artyści radzą sobie na scenie.

Wieczorem, o godzinie 18:00, w Magnolia Tree przy ul. Zamkowej 6, odbędą się warsztaty ceramiczne dla dorosłych pod nazwą "Glina i kieliszek wina". To doskonała okazja, aby połączyć kreatywność z relaksem.

Także w piątek, o godzinie 19:00, w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej, Aula WPA UAM przy ul. Nowy Świat 28-30, odbędzie się Koncert Dyplomantów PSM. Miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli cieszyć się występami utalentowanych młodych muzyków.

Na sobotę, 18 maja, zaplanowano Turniej charytatywny „Gramy aby pomóc” na kortach KTT przy ul. Wał Matejki 2. To wydarzenie sportowe łączy rywalizację z szczytnym celem.

O godzinie 16:00 w Teatrze im. W. Bogusławskiego na Scenie Kameralnej, ul. Częstochowska 2, odbędzie się spektakl "Pogo" w ramach 64. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Sobotnia Noc Muzeów oferuje wiele atrakcji. Między innymi, od godziny 17:00 do 23:00 będzie można zwiedzać Ekspozycję multimedialną w kaliskim Ratuszu, a także różne inne muzea i galerie, jak np. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przy ul. Kościuszki 12.

Niedziela, 19 maja, również nie zawiedzie. O godzinie 19:00 w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego, ul. Nowy Świat 28-30, odbędzie się Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa "Wieczór w Wiedniu" z okazji Dnia Matki. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością dostarczy wielu wzruszeń.

Dla miłośników kina, Kino Centrum w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Łaziennej 6, Multikino Kalisz w Galerii Tęcza przy ul. 3 Maja 10 oraz Kino Helios w Galerii Amber przy ul. Górnośląskiej 82, oferują szeroki repertuar filmowy.

Nie przegapcie tych wydarzeń i zaplanujcie swój weekend tak, aby jak najlepiej skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej!


Wg inf z: UM Kalisz