Koncert dyplomantów kaliskiej szkoły muzycznej już w piątek
Przygotujcie się na muzyczny weekend pełen wrażeń! Już w piątek i poniedziałek młodzi muzycy z kaliskiej szkoły muzycznej zaprezentują swoje umiejętności w dwóch wyjątkowych koncertach. Nie przegapcie okazji, by posłuchać utworów największych mistrzów oraz międzynarodowej współpracy z niemieckim miastem Hamm.
  1. Koncert dyplomantów kaliskiej szkoły muzycznej w piątek o 19:00.
  2. Finałowy koncert międzynarodowego projektu w poniedziałek o 17:00.
  3. Jam session z młodymi muzykami w poniedziałek o 19:30.
  4. Projekt wspierany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

W nadchodzący piątek o godzinie 19:00, melomani będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w koncercie dyplomantów kaliskiej szkoły muzycznej. Młodzi soliści, wspierani przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Martyny Zych, zaprezentują swoje interpretacje utworów największych kompozytorów. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak przyszli muzycy radzą sobie z klasycznym repertuarem.

W poniedziałek, 20 maja, o godzinie 17:00, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera odbędzie się finałowy koncert międzynarodowego projektu współpracy między szkołami muzycznymi z Kalisza i niemieckiego Hamm. Mieszkańcy oraz miłośnicy muzyki będą mogli usłyszeć połączone orkiestry dęte obu szkół, które wykonają największe przeboje muzyki filmowej, popularnej i klasycznej.

Po zakończeniu głównego koncertu, o godzinie 19:30 w Komoda Club Residence odbędzie się wieczorny jam session. To wydarzenie będzie muzycznym podziękowaniem i pożegnaniem dla zagranicznych gości, a także okazją do dalszego delektowania się dźwiękami w nieformalnej atmosferze.

Warto podkreślić, że międzynarodowy projekt został sfinansowany przez organizację Deutsch-Polnisches Jugendwerk, znaną w Polsce jako Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. To dzięki ich wsparciu możliwa była realizacja tego muzycznego przedsięwzięcia, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników i słuchaczy.


Źródło: Urząd Miasta w Kaliszu