Pożar w Sobiesękach Pierwszych: Cały budynek objęty ogniem, dach zapadł się do środka
Wczesnym rankiem 22 czerwca 2024 roku wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Sobiesękach Pierwszych. Na miejsce szybko dotarły jednostki straży pożarnej, które podjęły działania gaśnicze, jednak pożar zdążył już wyrządzić znaczne szkody.

Alarm o pożarze i szybka reakcja służb

W sobotę 22 czerwca 2024 roku, tuż przed godziną 4:00 rano, do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Sobiesękach Pierwszych. Strażacy zareagowali natychmiast, wysyłając na miejsce zdarzenia dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Iwanowic oraz dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Kalisza.

Stan budynku po przybyciu strażaków

Gdy strażacy dotarli na miejsce, zastali budynek całkowicie objęty płomieniami. Dach budynku zapadł się do środka, co świadczyło o ogromnej sile ognia. W obliczu tak trudnej sytuacji, strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, podając dwa prądy wody bezpośrednio na palący się obiekt.

Skuteczna akcja gaśnicza

Dzięki szybkim i skoordynowanym działaniom strażaków, pożar udało się opanować i ugasić. W akcji brały udział zarówno lokalne jednostki OSP Iwanowice, jak i profesjonalne zastępy JRG 2 Kalisz. Pożar został ugaszony, jednak budynek doznał poważnych uszkodzeń, zwłaszcza w wyniku zapadnięcia się dachu.

Choć przyczyny pożaru nie zostały jeszcze oficjalnie ustalone, mieszkańcy okolicy mogą być pewni, że służby ratunkowe działają sprawnie i skutecznie, aby minimalizować skutki takich tragicznych zdarzeń. Warto docenić trud i zaangażowanie strażaków, którzy narażają swoje życie, aby chronić innych.


Straż Pożarna Kalisz