Zespoły wokalne i chóry zaproszone na Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej 8 listopada

W piątek, 8 listopada, w Zespole Szkół w Godzieszach Wielkich odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które łączy pokolenia i kultywuje pamięć o historii Polski. Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej to doskonała okazja dla młodych artystów do zaprezentowania swoich talentów oraz oddania hołdu patriotycznym wartościom.
- Festiwal jako forma edukacji patriotycznej
- Udział w festiwalu - zasady i kategorie
- Wspólne śpiewanie i dodatkowe atrakcje
Festiwal jako forma edukacji patriotycznej
Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej ma na celu nie tylko promocję muzyki, ale także krzewienie wartości patriotycznych wśród młodzieży. Uczestnicy będą mieli okazję do refleksji nad dziedzictwem historycznym, a poprzez śpiew wzmacniać więzi z ojczyzną. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na pieśniach związanych z Powstaniem Warszawskim oraz utworach współczesnych, które nawiązują do tamtych czasów. To niezwykle ważne, aby młode pokolenie znało historię swojego kraju i potrafiło ją wyrażać w artystyczny sposób.
Udział w festiwalu - zasady i kategorie
Zespoły wokalne oraz chóry mają szansę na zaprezentowanie swoich talentów w trzech kategoriach wiekowych: dla klas I-IV, V-VIII oraz chóry. Nauczyciele i opiekunowie są zachęcani do zgłaszania swoich grup do udziału w festiwalu, który będzie miał miejsce w przestronnych salach Zespołu Szkół w Godzieszach Wielkich. Termin zgłoszeń mija 4 listopada, więc warto się pospieszyć, aby nie przegapić tej wyjątkowej okazji.
Wspólne śpiewanie i dodatkowe atrakcje
Uczestnicy festiwalu będą mieli również szansę na wspólny występ, w trakcie którego wszyscy zaśpiewają znaną pieśń Warszawskie dzieci. Taki moment jednoczy młodych artystów i podkreśla ideę wspólnoty w obliczu historii. W przerwie festiwalu, Pan Roman Szychowski, Prezes Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej, podzieli się swoją wiedzą na temat pracy i służby na morzu, a także zaprezentuje pamiątki związane z marynarką wojenną. Dodatkowo, na miejscu będzie stoisko promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji, które dostarczy informacji o możliwościach związanych z służbą wojskową.
Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale również ważny element edukacji patriotycznej. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które na pewno pozostawi niezatarte ślady w sercach młodych ludzi.
Ostatnie Artykuły

Ptasi Skwerek przy lesie już działa. Dzieci uczą się ptaków i bawią w cieniu drzew

Nauczyciele sięgną po ludowe tradycje. W Opatówku czeka nowa konferencja

Młodzi ekolodzy staną do testu. Powiat szykuje drugą olimpiadę

2,5 promila na rowerze - policjanci przerwali niebezpieczną jazdę w Kaliszu

Antonin znów zagrał Chopinem - i wyłonił pianistów z trzech kontynentów

Kaliska biblioteka włączyła młodzież w pamięć, która nadal porusza

AranżacJA Fest zamknął Kalisz wieczorem, który miał w sobie czułość i moc

AranżacJA Fest w Kaliszu pokazał, jak młodzi rozkręcają muzykę od nowa

Kalisz usłyszał, jak jeden przebój zmienia się w kilka muzycznych światów

Jedno „a” potrafi namieszać - kaliska biblioteka pokazuje, dlaczego
![[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Netland MKS Kalisz 40:24 w ORLEN Superlidze – kielczanie z awansem do półfinału](/images/mecz/industria-kielce-netland-mks-kalisz-25042026-4024-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Netland MKS Kalisz 40:24 w ORLEN Superlidze – kielczanie z awansem do półfinału
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – KKS Kalisz – GKS Jastrzębie 0:0. Po bezbramkowym meczu walkower dał gospodarzom 3:0](/images/mecz/thumbnails/kks-kalisz-gks-jastrzebie-25042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – KKS Kalisz – GKS Jastrzębie 0:0. Po bezbramkowym meczu walkower dał gospodarzom 3:0

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

