Noc Muzeów w Liskowie z prelekcją o losach wysiedlonych i Katyniu
W sercu Gminy Lisków odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie mieszkańców w czasie i pozwoli poznać niezwykłe losy bohaterów II wojny światowej. Już 17 maja Regionalna Izba Pamięci zaprasza na wieczór pełen historii, emocji i wspomnień, które wciąż żyją wśród nas.

Noc Muzeów w Liskowie ożywi pamięć o lokalnych bohaterach

Gmina Lisków wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Stowarzyszeniem Regionalna Grupa Historyczna Schondorf przygotowały niepowtarzalną okazję do spotkania z historią. W ramach obchodów Roku Pamięci Bohaterów II wojny światowej, 17 maja w Regionalnej Izbie Pamięci odbędzie się kolejna odsłona Nocy Muzeów.

Centralnym punktem wieczoru będzie prelekcja Stanisława Ferenca zatytułowana „Losy osób wysiedlonych i wywiezionych z Gminy Lisków”. To poruszające opowieści o mieszkańcach, których życie zostało brutalnie przerwane przez tragiczne wydarzenia tamtych lat.

Wyjątkowy gość przypomni historię lekarza zamordowanego w Katyniu

Spotkanie uświetni obecność wnuka Karola Kosińskiego – lekarza pracującego w Liskowie w latach 1932-1939. Pan Kosiński został bestialsko zamordowany w 1940 roku podczas zbrodni katyńskiej, a jego historia jest jednym z wielu świadectw heroizmu i tragedii mieszkańców regionu.

To niezwykła szansa, by poznać rodzinne wspomnienia i dowiedzieć się więcej o losach tych, którzy oddali życie za wolność. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu, które rozpocznie się o godzinie 18:00 w siedzibie Regionalnej Izby Pamięci Gminy Lisków.

Wstęp na Noc Muzeów jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Liskowie pod numerem telefonu dostępnego na stronie urzędu gminy.


Opierając się na: Powiat