Młode fortepiany rozgrzały Antonin - Chopin znów zebrał tłumy

FOT. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Antonin po raz kolejny wypełnił się muzyką, która przyciąga nie tylko znawców, ale też tych, którzy po prostu chcą posłuchać Chopina w wyjątkowym miejscu. Trzeci dzień CHOPIN w ANTONINIE - VII Festiwalu Polskiego Radia oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu postawił na młodość, klasę i świeże spojrzenie na dobrze znane nuty 🎹
- CHOPIN w ANTONINIE pokazał, że młode nazwiska potrafią zrobić wielkie wrażenie
- Mikołaj Brzostowicz z Prima Vista String Quartet zagrał z dojrzałością większą niż wiek
- Festiwalowy wieczór zostawił po sobie energię, która dobrze pasuje do regionu
CHOPIN w ANTONINIE pokazał, że młode nazwiska potrafią zrobić wielkie wrażenie
Wieczór należał do pianistek i pianistów, którzy już teraz grają z imponującą pewnością siebie. Na scenie pojawiła się Zuzanna Sejbuk, uznawana za jedną z najciekawszych młodych artystek swojego pokolenia. Jej muzyczna droga jest już solidnie zapisana w konkursowych wynikach - ma na koncie zwycięstwa w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Estonii i na Słowacji, zdobywała też nagrody w konkursach chopinowskich. Reprezentowała Polskę podczas XIX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 2025 roku, a jej interpretacje - jak podkreśla festiwalowy opis - wyróżniają się wrażliwością i głębią.
To był ten typ koncertu, po którym zostaje w głowie nie tylko technika, ale też sposób opowiadania muzyki. A w Antoninie takie rzeczy brzmią szczególnie wyraziście ✨
Mikołaj Brzostowicz z Prima Vista String Quartet zagrał z dojrzałością większą niż wiek
Druga część wieczoru przyniosła występ, który zwracał uwagę już samym zestawieniem wykonawców. Niespełna 12-letni Mikołaj Brzostowicz pojawił się na scenie razem z Prima Vista String Quartet i od razu pokazał, że w jego przypadku młody wiek nie oznacza muzycznej nieśmiałości.
Pianista ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień z konkursów krajowych i międzynarodowych. Szczególne miejsce w jego repertuarze zajmuje Chopin - to właśnie za te interpretacje był wielokrotnie nagradzany, także przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Taki zestaw na jednej scenie działa na wyobraźnię, bo pozwala zobaczyć, jak różnie może wybrzmieć ta sama muzyka w rękach artystów na różnych etapach kariery.
Festiwalowy wieczór zostawił po sobie energię, która dobrze pasuje do regionu
Trzeci dzień festiwalu miał wszystko, co w takich wydarzeniach najcenniejsze - emocje, wysoki poziom wykonawczy i autentyczne skupienie na muzyce. Publiczność wyszła z koncertów z wrażeniem, że Antonin znów stał się miejscem, gdzie Chopin nie jest tylko nazwiskiem z programu, ale żywym doświadczeniem 🎼
Przed festiwalem jeszcze kolejne koncerty, więc w Antoninie atmosfera na pewno nie opadnie zbyt szybko. To właśnie takie wieczory przypominają, że muzyczne życie regionu dzieje się nie tylko w dużych salach, ale też w miejscach z własnym charakterem i historią.
na podstawie: CKiS Kalisz.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Wrzesień w kaliskiej bibliotece. Mickiewicz, Czarnobyl i ślady wiary

Blisko 3 promile za kierownicą Hyundaia. Świadek przerwał jazdę w Kaliszu

Trzy osoby zatrzymane w gminie Jarocin. W tle handel narkotykami

Nietrzeźwy 18-latek bez uprawnień za kierownicą Mazdy

„Dziady” zabrzmią wieczorem w Liskowie. To już dziesiąte czytanie w powiecie
![[PIŁKA NOŻNA] Bałtyk Koszalin – KKS Kalisz 1:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II). Kaliszanie stracili zwycięstwo w końcówce](/images/mecz/thumbnails/baltyk-koszalin-kks-kalisz-23082026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Bałtyk Koszalin – KKS Kalisz 1:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II). Kaliszanie stracili zwycięstwo w końcówce

Złote Pióro rozszyfrowuje kreski, które potrafią zmienić nazwę miasta

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Dziewiąta figurka dołącza do szlaku w Kaliszu. Jest nowy punkt spaceru

Największe polskie przeboje zabrzmią na platformie pośrodku Prosny

Kierująca VW zmusiła rowerzystę do hamowania i odjechała z Kalisza

Alarm, schronienie i plecak ewakuacyjny. Trening bezpieczeństwa w Kaliszu

Ochrona kapusty białej przed szkodnikami – strategie integrowane dla dużych areałów
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Kalisz - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia w Inspektoracie
- Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kaliszu - kontakt, historia, kancelaria
- Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska - kontakt, członkowie i projekty
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Kaliszu - kontakt, godziny, e-usługi
- MKS Kalisz - kontakt, godziny sekretariatu, akademia i akredytacje dla mediów
- Urząd Stanu Cywilnego w Kaliszu - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
