Blisko 10 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji „100 litrów krwi na stulecie Policji”, zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Przedsięwzięcie zorganizowano z myślą o obchodach setnej rocznicy utworzenia Policji.

 

Rok 2019 jest wyjątkowy dla polskiej Policji. W tym roku przypada setna rocznica utworzenia Policji Państwowej. Aby uczcić ten okrągły jubileusz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu postanowili zebrać 100 litrów bezcennego leku - krwi. Pierwsza akcja już za nami.

Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął w poniedziałek, 28 stycznia br. na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ul. Jasnej. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie. W akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 25 osób – policjantów, pracowników cywilnych oraz mieszkańców naszego regionu. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać blisko 10 litrów tego bezcennego leku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.