Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat. Obaj są podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego na szkodę 46-latka. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przedstawił zatrzymanym zarzuty za popełnione przestępstwa.

Do przestępstwa doszło w nocy z 26 na 27 września br. na terenie Kalisza. 46-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, znajomych swojej koleżanki. Do zdarzenia doszło podczas wspólnej podróży samochodem. Sprawcy używając siły fizycznej i grożąc pokrzywdzonemu nożem zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie zatrzymali samochód i przeszukali rzeczy 46-latka zabierając mu m.in. portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dowodu osobistego, a także dwa telefony komórkowe. Sprawcy zanim odjechali autem należącym do 46-latka, grożąc mu pozbawieniem życia zażądali, aby dostarczył im we skazane miejsce pieniądze, w kwocie 3 tys. złotych. Pokrzywdzony pieszo dotarł do miejsca zamieszkania i o całej sytuacji powiadomił Policję.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Okazało się, że to dwaj kaliszanie w wieku 28 i 38 lat.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.


Geek ElasticSearch