Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Policjanci chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu kaliskiego. Odwiedzają szkoły i przedszkola, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy. Najważniejszym aspektem tego typu spotkań jest kreowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz policjanta, postrzeganego jako przyjaciela dziecka i osoby godnej zaufania.

 

W ostatnim czasie kaliscy dzielnicowi mł. asp. Krzysztof Tomczyk i sierż. szt. Paweł Rosa odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kaliszu. Podczas spotkania z funkcjonariuszami najmłodsi poznali podstawowe zasady dotyczące ruchu pieszych, rozmawiali o sygnalizacji świetlnej oraz o tym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Ponieważ w drodze do przedszkola lub podczas zabaw na podwórku na milusińskich mogą czyhać różne niebezpieczeństwa, mundurowi udzielili im wskazówek na temat kontaktów z nieznajomym oraz przypomnieli jak należy się zachować w przypadku napotkania na swojej drodze agresywnego psa. Funkcjonariusze mówili również o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i autobusem. Policjanci wytłumaczył też dzieciom jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu, informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy.

Niezmiennie podczas tego typu spotkań największym zainteresowaniem cieszą się policyjne radiowozy. Dzieci chętnie zasiadały za sterami oznakowanego policyjnego pojazdu, pytając o przeróżne szczegóły dotyczące np. używania sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

W tego typu spotkaniach policjantów z dziećmi chodzi nie tylko o kolejną dawkę informacji związanych z bezpieczeństwem najmłodszych, ale również o wspólnie spędzony czas oraz budowanie zaufania do funkcjonariuszy służb mundurowych. Stróże prawa chcą, aby dzieci nie bały się policjantów i w przypadku, gdy zaistnieje taka konieczność korzystały z ich pomocy.