Państwowa Straż Pożarna w Kaliszu wzbogaciła się o nowy samochód – cysternę pożarniczą. Zakup pojazdu został dofinansowany z budżetu Miasta kwotą 400 tys. złotych.

- Nowy pojazd dla straży to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, by jak najczęściej doposażać jednostki straży pożarnej - mówił prezydent Krystian Kinastowski, przekazując klucze do samochodu na ręce kpt. Grzegorza Kuświka, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1.

Pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemności 25 000 litrów i motopompę o wydajności 1600 litrów na minutę. Dostosowany jest do działań ratowniczo-gaśniczych na obszarach, gdzie występuje brak lub niedobór wody. Auto może być także wykorzystywane do zapatrywania ludności w wodę w sytuacjach kryzysowych.

Koszt zakupu pojazdu to 1 193 715 zł, z czego 400 000 zł pochodzi z budżetu Miasta Kalisz, a pozostała kwota z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W uroczystości uczestniczylitakże: przedstawiciele Urzędu Miasta Kalisza, parlamentu, władz wojewódzkich, Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej, służb mundurowych oraz duchowieństwa.