UM Kalisz: Inauguracja UTW - PortalKalisz
Uniwersytet Trzeciego Wieku Calisia zainaugurował kolejny rok akademicki. Semestr rozpoczęło 520 słuchaczy.
W Polsce istnieje ponad pół tysiąca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ten kaliski działa już od 14 lat, proponując swoim studentom zajęcia w kilkudziesięciu różnorodnych sekcjach tematycznych. Organizacja ta ma ogromną wartość społeczną, animując życie seniorów w naszym mieście.
- Ze swoją pasją, zaangażowaniem, aktywnością i nieustającym głodem wiedzy możecie być wzorem dla dzieci i wnuków. Zawsze podkreślam, że kaliscy seniorzy inspirują i wprawiają w podziw. Wasza energia i radość, którą czerpiecie z życia, są zaraźliwe. Nie sposób przecenić działania seniorów na rzecz Kalisza. Jestem dumny, że mogę z Państwem współpracować. Wspólne przedsięwzięcia sprawiają, że skuteczniej możemy rozstrzygać istotne sprawy dotyczące osób starszych, odpowiadać na ich najważniejsze potrzeby i rozwiązywać problemy powiedział podczas inauguracji roku akademickiego prezydent Krystian Kinastowski.
Po przemówieniach zaproszonych gości i immatrykulacji słuchacze wzięli udział w pierwszych zajęciach. Wykład inauguracyjny pt. Przeszczepianie komórek krwiotwórczych - po co i u kogo?” wygłosił prof. Jacek Wachowiak.
Urząd Miasta Kalisza, kalisz.pl/, kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/inauguracja-utw,21374
Autor: krystian