MBP Kalisz: Spotkania z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki

2 min czytania

Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Daty wydarzeń:

13 stycznia 2020 grupa Zielona

14 stycznia 2020 grupa Pomarańczowa

W poniedziałek, 13 stycznia 2020, w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z cyklu Zaproszenie do świata baśni”. Uczestnikami były przedszkolaki z grupy Zielonej z panią Aleksandrą Rudowicz.

Tematem spotkania w bibliotece były baśnie O dwunastu miesiącach” oraz Dwie Dorotki”. Dzieci poznały ich treść oraz chętnie włączały się w rozmowę na temat zachowań bohaterów.

Przedszkolaki fantastycznie poradziły sobie także z niełatwym zadaniem, jakim było odgadywanie tytułów bajek po niewielkim fragmencie tekstu.

Dzień później przybyły do Filii nr 2, w ramach cyklu Przysposobienie czytelnicze przedszkolaków”, dzieci z grupy Pomarańczowej z panią Moniką Garbowicz. Tematem głównym spotkania była książka i poszczególne jej elementy. Dzieci poznały takie pojęcia, jak: okładka, obwoluta, grzbiet książki, karta tytułowa, tekst główny, spis treści i szata graficzna książki.

W drugiej części spotkania przedszkolaki brały udział w zagadkach literackich. Mogły również samodzielnie wybrać sobie książki do oglądania, a niektóre z nich próbowały nawet samodzielnie je czytać.

Styczniowe spotkania w Filii nr 2 były miłą okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym Bożonarodzeniowe dekoracje”.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Katarzyna Chudzik, Rafał Otto

Grupa Zielona - fot. 1

Grupa Zielona - fot. 2. Spotkanie prowadzi Małgorzata Matczak

Grupa Zielona - fot. 3

Grupa Zielona - fot. 4

Grupa Zielona - fot. 5. Spotkanie prowadzi Małgorzata Matczak

Grupa Zielona - fot. 6. Laureaci konkursu

Grupa Zielona - fot. 7. Pamiątkowa fotografia

Grupa Pomarańczowa - fot. 1

Grupa Pomarańczowa - fot. 2. Spotkanie prowadzi Małgorzata Matczak

Grupa Pomarańczowa - fot. 3. Spotkanie prowadzi Małgorzata Matczak

Grupa Pomarańczowa - fot. 4

Grupa Pomarańczowa - fot. 5

Grupa Pomarańczowa - fot. 6

Grupa Pomarańczowa - fot. 7. Laureaci konkursu

Grupa Pomarańczowa - fot. 8. Pamiątkowa fotografia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu, mbp.kalisz.pl/, mbp.kalisz.pl/art,852,200113-14-f2-np-jacek-agatka-bajki-ksiazka# skip

Autor: krystian